Oferta
W naszej szerokiej ofercie znajdziecie Państwo:
 • nagrobki,
 • grobowce- piwniczki,
 • renowacje nagrobków,
 • opieka nad grobami,
 • brukowanie
 • liternictwo\
 • galanteria nagrobna,
 • inne.
Nagrobki

Oferujemy Państwu nagrobki z granitów całego świata wg. wzorów katalogowych oraz indywidualnych. Granit jako kamień naturalny, o wysokiej odporności na wpływy atmosferyczne (susze, przymrozki), zdobył ogólne uznanie w kamieniarstwie nagrobkowym.

Wykonujemy nagrobki z własnych katalogów lub według projektu klienta. Doceniamy inwencję naszych klientów i lubimy być pod tym wzgłedem zaskakiwani nowymi pomysłami. Ze swojej strony świadczymy fachowym doradztwem w zakresie rozwiązań technicznych jak i czysto estetycznych oraz funkjonalnych. Nasze doswiadczenie w tej dziedzinie pozwala uniknąć przykrych niespodzianek w końcowych etapach realizacji. Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. W naszej pracy stawiamy na jakość i tylko wysokiej jakości materiałów uzywamy.
Projektujemy oraz wykonujemy:
 • nagrobki pojedyncze na groby ziemne i murowane;
 • nagrobki podwójne na groby ziemne i murowane;
 • nagrobki rodzinne;
 • nagrobki na groby urnowe;
 • nagrobki na groby dziecinne;
 • nagrobki dla pupili (zwierząt domowych).
W materiały, z których wykonujemy zamówienia, zaopatrujemy się u sprawdzonych sprzedawców. Towar jest najwyższego gatunku. W innym przypadku informujemy o tym klientów.

Grobowce- piwniczki

Grobowce są alternatywą dla grobów ziemnych. Mają one postać niszy podziemnej zbudowanej z elementów betonowych. Wykonujemy piwniczki 1, 2 i 4 komorowe, według określonych standardów i przepisów. Piwniczki wykonujemy z elementów własnej produkcji. W ofercie posiadamy również nisze urnowe, potocznie zwane piwniczkami urnowymi, mieszczącymi od kilku do kilkunastu urn. W większości wypadków jesteśmy w stanie zamontować taką piwniczkę bez konieczności rozbiórki nagrobka.

Renowacje

Odnawianie nadszarpniętych zębem czasu nagrobków poprzez szlifowanie i polerowanie. Nagrobek przekrzywiony poziomujemy i ustawiamy na solidnych podkładach. Renowacje wykonane przez nas nadają nagrobkom nowe oblicze na wiele lat.

Opieka nad grobami

Ze względu na dużą ilość zapytań dotyczących Opieki nad grobami, jako firma działająca w branży cmentarnej, podjęliśmy się wykonywania tego typu usługi. Usługa jaką jest Opieka nad grobami wykonujemy zarówno dla osób, które zamawiały u nas nagrobki i inne usługi, a także dla stale powiększającego się grona osób, którym zależy na czystości i estetyce nagrobków swoich zmarłych. Wielu naszych klientów, z różnych powodów (np. odległość od cmentarza, wiek, brak czasu i in.)nie może wykonać tej czynności samodzielnie, w związku z tym powierza tę czynność nam. Działając na sprawdzonych środkach czystości, jesteśmy w stanie uzyskać zachwycający efekt, a tym samym nie uszkadzając struktury nagrobka. Opieka nad grobami to usługa, którą możemy realizować jednorazowo lub cyklicznie np: tygodniowo, miesięcznie, kwartalnie. W zakres usługi, jaką jest Opieka nad grobami, wchodzi: pielenie otoczenia wokół nagrobka, gruntowne mycie, usuwanie starych kwiatów, wiązanek lub zniczy a także ustawianie nowych kwiatów i zniczy. W okresie zimowy Opieka nad grobami to między innymi odśnieżanie nagrobka, wymiana zniczy i kwiatów. W zakres usługi Opieka nad grobami wchodzi także dokumentacja fotograficzna. Czynność, jaką jest Opieka nad grobami świadczymy na terenie Zabrza oraz miast sąsiednich, takich jak: Gliwice, Bytom, Ruda Śląska i inne.

Brukowanie

Obkładanie nagrobków kostką granitową (szara, czarna, czerwona, grafitowa i in.) lub betonową (szara, żółta, grafitowa, czerwona ). Usługa wykonana przez nas zapewnia stabilność obejścia nagrobka przez długie lata. Wykładamy również otoczenie nagrobka płytami granitowymi o strukturze surowej,polerowanej, płomieniowanej lub groszkowanej. Każda forma wykończenia obejścia nagrobka zapewnia estetyczny wygląd i wygodę przy sprzątaniu.

Liternictwo

Litery piaskowane- ekonomiczne i trwałe, powtarzalność wzorów i wielkości. Litery nakładane: mosiężne, brązowe, stal kwasoodporna, aluminium, stal nierdzewna, żywica. Niskie ceny!

Galanteria

Wazony, misy, lampiony, podstawki pod znicze z żywicy i kamienia. Ławki przygrobne składane (plastik i drewno), z oparciem i bez oparcia.

Elementy budowlane

W swojej ofercie mamy również elementy granitowe oraz marmurowe wykorzystywane w budownictwie. Na życzenie klienta wykonujemy parapety,schody, tarasy , posadzki oraz wszelkiego rodzaju blaty (kuchenne, łazienkowe, pod stoliki, stoły, barowe itp.). Zapewniamy również montaż zamówionych u nas produktów.

Grawerowanie

Wykonujemy portrety ze zdjęć metodą graweru komputerowego. Wykonywanie portretów w tej technologi pozwala przenieść rzeczywisty wygląd osoby ze zdjęcia na kamień. Najlepiej wyglądają portrety wykonywane na czarnych kamieniach, ze względu na powstający kontrast. Oprócz portretów wykonujemy również wizerunki z katalogu jak np. Pan Jezus, Matka Boska, Anioły, herubiny, krzyże, kwiaty, świece, pergaminy i wiele innych. Posiadamy katalogi liczące kilkadziesiąt wzorów z każdego rodzaju. Dysponujemy profesjonalnymi maszynami, które zapewniają wysokiej jakości obrazy w kamieniu.